RemiksLab 2014

Game Jam

"RemiksLab" to trzydniowe spotkanie, którego uczestnicy pracowali w Ośrodku “Brama Grodzka - Teatr NN” nad sposobami kreatywnego tworzenia cyfrowych opowieści opartych na remiksowaniu zdigitalizowanych dokumentów, dostępnych w bibliotekach i archiwach.

Grupa, która zdecydowała się na remiksowanie kultury poprzez gry miała okazję brać udział w Game Jamie, którego efektem było stworzenie gier opisanych poniżej.

Hopa

Martyna Bakun

Ludzki umysł bywa kapryśny i nie zawsze kolekcjonuje zdarzenia w odpowiedniej kolejności, a czasem w ogóle je zmienia.

Będziesz umiał wskazać co nie pasuje do załączonych fotografii ?

Motyl

Damian Zwoliński

Podmiejskie tereny Lublina również skrywają historie warte opowiedzenia. Wystarczy dobrze poszukać. Gra ma charakter dema technologicznego i stanowi wstęp do tematu badania historii przemieść.

Do sterowania należy korzystać ze strzałek i spacji.

Monopoly Lublin

Krzysztof Budzyła

Trudno połapać się we wszystkich uliczkach starego miasta. A może by tak Monopoly Lublin ? Gra w której będziemy mogli przejść drószkami starego miasta, a przy okacji poznać historię Lublina? Sprawdź ile wiesz o swoim miejście.

Do sterwania należy używać Spacji (rzucanie kostką) i myszki (odpowiadanie na pytania).

Text Knight

Michał Fryziel

Jak połączyć naukę o kulturze, z nauką angielskiego i grą. Wystarczy postawić bohatera między słowami opowieści. Wciel się w rycerza dbającego o historię i poprawność języka angielskiego!!

Aby poruszać rycerzem na używać strzałek, aby szukać błędych słów użyj spacji.

zajęcia poprowadził Stanisław Skulimowski

Część wykorzystanych grafik nie stanowi własności autorów gier. Autorzy gier nie zamierzają czerpać korzyści finansowych ze swoich obecnych produkcji. Postaramy się podmienić grafiki na lepsze w najbliższym czasie ;)